Výlety s dětmi

Milí příznivci Berušky, rozhodli jsme se vytvořit prostor pro sdílení tipů "kam vyrazit s dětmi".  Věříme, že stránky budou dobrým zdrojem inspirace pro všechny. Předem děkujeme za Vaše příspěvky.
 
Víte o pěkném místě kam vyrazit s dětmi? Byli jste někde, kde se Vám moc líbilo a rádi byste to doporučili ostatním? Napište nám svůj tip. Nezáleží na tom, jestli se jedná o kavárnu, hernu nebo místo v přírodě. Důležité je, že se tam líbilo Vám a hlavně Vašim dětem. Můžete psát tipy nejen z okolí Černé Hory, ale i z celé republiky, případně i tipy na dovolenou v zahraničí:)

Doporučujeme

  • PILSKÉ ÚDOLÍ U BOSKOVIC

Pilské údolí je malebné zalesněné údolí, které se nachází nedaleko Boskovic. Celé údolí je dlouhé asi 3 kilometry a protéká jím řeka Bělá. Dříve se zde nacházelo množství průmyslových objektů (sklárna, pila, mlýny). Ve střední části údolí byla vytvořena rekreační zóna pro takzvanou krátkodobou relaxaci. Přirozeným středem této části je rybník s hrází a jezem nacházející se u bývalého mlýna. Návštěvníci mohou posedět na lavičkách u rybníka (který hlídá starý vodník), zazvonit si na blízké zvoničce či prohlédnout si sérii vodních mlýnků na řece. Dále se zde nachází i několik dalších exponátů vyřezaných ze dřeva. Příznivce geocachingu jistě potěší, že se v údolí nachází i stejnojmenná keška. Údolím prochází modrá turistická značka vedoucí z Boskovic. Do údolí se dá vejít také z druhé strany (zaparkovat u Pilského dvora).
 
  • ROZHLEDNA ŽERNOVNÍK

V srpnu 2014 byla otevřena nová rozhledna v obci Žernovník poblíž vrcholu Na skalkách. Byla postavena na místě starého vodojemu a její celková výška je 15,5 m. Nosnou konstrukci šestiboké věže se stříškou tvoří modřínové sloupy a ocelová táhla. Dvouramenné schodiště a podlahy jsou pak zhotovené z dubových prkem a trámů. Na vyhlídkovou plošinu, která se nachází v nadmořské výšce 455 m vede celkem 63 schodů. Z vrcholu se otevírá kruhový rozhled po širokém okolí Žernovníku. Hlavní pohledy jsou západním, severním a východním směrem ke Svratecké hornatině, Drahanské vrchovině a na Hořický hřbet. U rozhledny je informační tabule s mapou blízkého okolí a zdejšími nově zbudovanými cyklotrasami.
 
  • RUDKA U KUNŠTÁTU

Rudka je bývalou hornickou vesnící, která je poprvé písemně zmiňována v roce 1374. Navštívit zde můžete areál s Jeskyní Blanických rytířů, Burianovou rozhlednou a smyslovou zahradou. Na protější straně areálu v blízkosti Hotelu Rudka najdete lesní park, kde se mohou děti "vyřádit":)
 
  • TIŠNOV - NAUČNÁ STEZKA NA KLUCANINĚ

Naučná stezka na rozhlednu Klucanina začíná v obci Tišnov. Na stezce je instalováno pět interaktivních tabulí, které přibližují dětem i jejich rodičům stromy, keře, savce, ptáky, hmyz a další krásy přírody, které se vyskytují přímo na Klucanině. Děti se mohou tabulí dotýkat, odklápět, koukat kukátky, hladit prstíky.... Stezka je sjízdná kočárkem. Stezka je výsledkem snahy rodičů z Rodinného centra Studánka, na jehož webových stránkách najdete pracovní listy s úkoly pro děti, které si můžete vytisknout a vzít sebou na výlet na stezku.                                         www.studanka-tisnov.cz/projekty/naucna-stezka.html

 

 

Kam vyrazit s dětmi

Datum: 05.12.2014

Vložil: Kamila Sochatzi

Titulek: Mitrovský dvůr

Chcete zažít atmosféru starých časů divokého západu na vlastní kůži? Můžete se zúčastnit některých kurzů nahánění dobytka, nebo si ji užít jen jako diváci na westernových soutěžích. Můžete navštívit farmářské trhy, nakoupit v prodejně výborné maso, nebo ochutnat nějakou pochoutku v místní restauraci. Děti se můžou povozit na konících nebo si pohladit kozičky či krávy. Příjemně strávený den na Mitrovském dvoře.
https://www.mitrovskydvur.cz/

Datum: 06.11.2014

Vložil: Jarka

Titulek: Divadlo Radost

Doporučuji představení divadla Radost v Brně. Na své si přijdou jak děti, tak dospělí. Obzvlášť se nám líbilo představení Dlouhý, Široký a Bystrozraký.
https://www.divadlo-radost.cz/

Přidat nový příspěvek